09120955206

googell.ir@yahoo.com

راهنمای سایت

راهنمای طراحی فروشگاه اینترنتی در گوگل شاپ:

فروشگاه ساز گوگل شاپ یک سایت یا فروشگاه مستقل به آدرس اختصاصی yourname.googell.ir در اختیار کاربران قرار می دهد که کاربران میتوانند در آن با انتخاب یک زیر دامنه برای خود یک فروشگاه اینترنتی بسازند.برای انتخاب آدرس حتما به نکات زیر توجه نمایید.

1- در انتخاب نام سایت دقت نمایید نام ثبت شده به هیچ وجه قابل تغییر نمی باشد.
2- نام سایت خود را حتما بدون www وارد نمایید
3- شما می توانید نام سایت خود را با ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی وارد نمایید مانند : 60site یا news یا 3030
4- از کاراکترهای غیر مجاز مانند @ _ $ # / \ * ) ( { } ? % ! & ^ | . ~ + = > < , استفاده نکنید.
5- می توانید از خط تیره - برای نام سایت خود استفاده نمایید مانند : news-design
6- اگر شما نام سایت خود را بعنوان مثال file 200 قرار دهید آدرس سایت شما https://file 200.googell.ir خواهد بود.
7- نام سایت حداقل 3 حرف و حداکثر 12 حرف می باشد.
8- نام سایت را با حروف کوچک وارد نمایید.

9- در هنگام آپلود فایل ها حتما آنها را به فایل زیپ تبدیل کنید.

مراحل ساخت فروشگاه اینترنتی:

1-ثبت نام و عضویت در سایت:

شما میتوانید در گوگل شاپ بدون نیاز به دانش فنی و با چند کلیک ساده و به صورت کاملا رایگان یک سایت یا یک فروشگاه اینترنتی عالی، قدرتمند و حرفه ای برای مطالب و محصولات خود ایجاد نمایید و در صفحات اول گوگل قرار گیرید.

2-انتخاب آدرس برای سایت و تنظیمات مربوطه:

گوگل شاپ یک سایت یا فروشگاه مستقل به آدرس اختصاصی yourname.googell.ir در اختیار کاربران قرار می دهد که کاربران بعدها می تواند با اتصال دامنه خود به گوگل شاپ آن را به یک سایت کامل تبدیل نمایید به طوری که کسی متوجه قدرت گرفتن آن از گوگل شاپ نشود و دامنه آن به صورت yourdomain.ir یا yourdomain.com یا ... شود.

3- کسب در آمد از طریق گوگل شاپ:

فروشگاه گوگل شاپ برای فروش محصول فقط 15 درصد کارمزد را از مبلغ فروش محصولات کاربر کسر نموده و الباقی را به حساب کاربر واریز می نماید و درصورتی که محصولات کاربران فروش نرود مبلغی کسر یا گرفته نمی شود.

4-محصول برای فروش بگذارید:

کاربران میتوانند در گوگل شاپ محصولات خود را مانند مطالب، مقالات رایگان، خاطرات، اشعار، مطالب آموزشی، و هر چیزی که تولید میکنند اعم از فایل یا محصولات ارسالی را در سایت و یا فروشگاه خود قرار دهید و بصورت مجازی اقدام به فروش نمایند.

5- کالا و خدمات خود را معرفی کنید:

شما میتوانید در گوگل شاپ کالا های تولیدی خود یا مغازه یا کالاهایی که در سایت های همکاری در فروش برای فروش گذاشته شده اند و یا خدماتی را که ارائه می دهید را معرفی نمایید.با معرفی بهتر محصولات خود میتوانید فروش بهتری داشته باشید.

6- فایل های خود را آپلود کنید:

برای فعال نمودن این قسمت باید کاربر تصویر کارت ملی و کارت بانکی خود را ارسال نماید تا از طرف مدیریت سایت تایید شود تا بعد از تایید مدیریت سایت خود را بسازید.

جهت ارسال تصویر کارت ملی ( فقط رو ) باید اول روی گزینه " choose file" کلیک نمایید و بعد تصویر کارت ملی خود را انتخاب نمایید. و در پایان دکمه ثبت تنظیمات را کلیک نمایید. توجه نمایید که تصویر کارت ملی را می توانید توسط اسکنر و یا دوربین گوشی با فرمت های jpg ، png ، gif و حداکثر حجم 350 کیلوبایت ارسال نمایید. برای کاربرانی که کارت ملی ندارند می توانند تصویر شناسنامه خود را ارسال نمایند.

اطلاعات بانکی خود را وارد نمایید و جهت ارسال تصویر کارت بانکی ( فقط رو ) باید اول روی گزینه " choose File " کلیک نمایید و تصویر کارت بانکی خود را انتخاب نمایید. و در پایان دکمه ثبت تنظیمات را کلیک نمایید. توجه نمایید که تصویر کارت بانکی را می توانید توسط اسکنر و یا دوربین گوشی با فرمت های jpg ، png ، gif و حداکثر حجم 350 کیلوبایت ارسال نمایید. لازم به ذکر است هنگام ارسال تصویر کارت بانکی شماره کارت و نام و نام خانوادگی مشخص باشد.

شناسه حساب بانکی ایران که به اختصار"شبا "نامیده می شود ، شماره ای است 24 رقمی که یک حساب بانکی را به صورت منحصر به فرد در تمام نظام بانکی ایران مشخص می کند و برای انتقال پول به صورت پایا کاربرد دارد. این شماره را می توان از سایت بانکی و یا شعبه بانکی خود دریافت نمایید.در گوگل شاپ انتقال پول به دو صورت کارت به کارت و یا پایا صورت می گیرد. در انتقال کارت به کارت کارمزد بانکی ( 500 تومان ) کسر می گردد ولی در انتقال پایا کارمزدی کسر نمی گردد.

مطالبی پیرامون تنظیمات سایت:

انتخاب عنوان مناسب برای سایت یا فروشگاه:

عنوان سایت یا فروشگاه یکی از موثرترین المان های سایت شما برای موتورهای جستجو می باشد بنابراین انتخاب عنوان مناسب برای سایت یا فروشگاه تاثیر بسیار زیادی در رتبه ی شما در موتورهای جستجو خواهد داشت. 

کلمات کلیدی سایت یا فروشگاه:

کلمات کلیدی کلماتی هستند که در فروشگاه شما بیشتر تکرار می شوند و از اهمیت خاصی برخوردارند و با محتوای فروشگاه شما ارتباط دارند حتما به یاد داشته باشید در انتخاب کلمات کلیدی اول از همه ارتباط با محتوای سایت ، سپس محبوبیت در بین کاربران و بعد از آن رقابت بر سر کلمه دربین سایت های دیگر را لحاظ کنید. با انتخاب درست کلمات کلیدی می توانید بازدید خود را افزایش دهید. سعی نمایید بیشتر از 10 کلمه کلیدی تعریف ننماید. برای درج کلمه کلیدی کلمه مورد نظر را تایپ و سپس از دکمه Enter استفاده نمایید .

متن درباره ما:

شرح مختصری از فروشگاه شما باید شامل توضیح کوتاهی از فروشگاه شما و اهداف و رویکرد های فروشگاه شما باشد سعی کنید در قسمت " درباره ما" خود نام و عنوان سایت را ذکر کنید و بهتر است از کلمات کلیدی تعیین شده برای سایت خود نیز استفاده کنید در توضیحات سایت میتوانید از کلمات کلیدی بیشتر نسبت به عنوان استفاده کنید. درکل این شرح مختصر باید به طور خلاصه فروشگاه شما را به مشتری معرفی نماید و شامل کلمات کلیدی عنوان فروشگاه و کلمات کلیدی فروشگاه باشد و در عین حال برای مشتری شما جذاب باشد و از تکرار کردن متن عنوان فروشگاه در آن خودداری نمایید.

انتخاب قالب فروشگاه:

در قسمت انتخاب قالب در ابتدا کاربر می بایست نوع قالب را تعیین نماید.سایت دارای 4 قالب آماده در رنگهای متعدد میباشد سیستم قالب های آماده را نمایش می دهد که می توانید یکی را انتخاب کرده و روی قالب انتخابی کلیک نمایید .در صورت عدم فعال کردن قالب فروشگاه شما در حالت پیش فرض انتخابی سایت خواهد بود.

تماس با ما:

در این قسمت می توان مطالب مربوط به صفحه تماس با ما را قرار داد.

آدرس : کاربر می تواند در این قسمت ( در صورت تمایل) آدرس خود را قرار دهد.

متن تماس با ما : کاربر می تواند متنی به دلخواه خود در این قسمت وارد نماید

اطلاعات تماس از جمله ، تلفن، موبایل و ایمیل که کاربر می تواند آنها را به دلخواه پر نماید و یا خالی بگذارد.

نمایش نقشه : با تیک زدن این گزینه نقشه محل فعالیت شما در سایت نمایش داده می شود. لازم به ذکر است که نقشه را باتوجه به آدرس فعالیت خود باید تنظیم نمایید و جهت تنظیم موقعیت جغرافیایی آیکن قرمز رنگ را کشیده و در محل مورد نظر خود رها کنید.

راهنمای همکاری در فروش محصولات:

در این قسمت کاربر می تواند تعیین نماید که محصولات نمایش داده شده در قسمت همکاری در فروش از چه گروهی، از چه زیر گروهی، بر چه اساسی، چه تعداد نمایش داده شود و یا حداقل پورسانت بازاریابی چقدر باشد.پس در این حالت باز کردن باکس پرفروش ترین ها در تنظیمات ناحیه کاربری میتواند به شما کمک کند که فروش بیشتری داشته باشید.

در این قسمت می توانید تمام تنظیمات مربوط به همکاری در فروش را انجام دهید.

1- نمایش باکس پر فروش ترین های شما : با فعال نمودن این گزینه باکس پرفروش ترین محصولات فایلی شما نمایش داده می شود
2- نمایش باکس پیشنهاد ویژه ما : با فعال نمودن این گزینه باکس پیشنهاد ویژه شما نمایش داده می شود.
3- نمایش باکس پر بازدید ترین ها : با فعال نمودن این گزینه باکس پر بازدید ترین محصولات نمایش داده می شود.
 

چگونه فروش خود را افزایش دهم:

شما قبل از فعالیت در این سایت دوست دارید بدانید که چقدر درآمد خواهید داشت و با توجه به درآمد برای فروشگاه خود فعالیت انجام دهید. ما به شما قول می دهیم که اگر فعالیت مناسبی داشته باشید به زودی یک کسب و کار اینترنتی ایده آل و مستقل خواهید داشت درضمن نمی خواهیم که به شما بگوییم یک شبه راه صد ساله را می روید!

برای محاسبه تقریبی درآمد شما فرمولی را ارائه می دهیم که این فرمول بر گرفته از دانش وب مسترهای با تجربه می باشد. فروش یک محصول به بازدید و مقدار نیاز آن بستگی دارد ما در اینجا یک محصول متوسط از هر لحاظ را در نظر می گیریم. هر محصولی را که شما در سایت قرار می دهید با توجه به نوع برنامه نویسی سایت در طول سال 3700 بار دیده می شود و به ازای هر 1000 بازدید یک خرید صورت می گیرد یعنی این محصول در طول سال چهار بار فروش می رود اگر محصول شما 2300 تومان قیمت داشته باشد در طول یک سال برای شما 8000 تومان درآمد خواهد داشت ( با کسر کارمزد سایت ) یعنی شما با صرف حدود ده دقیقه برای ارسال یک مطلب در طول سال 8000 تومان درآمد کسب می نمایید اگر فرضا شما یک ماه و هر روز هشت ساعت وقت بگذارید حدودا می توانید 1500 مطلب قرار دهید که این تعداد مطلب برای شما در طول یک سال درآمدی در حدود دوازده میلیون تومان خواهد داشت. فقط با یک ماه فعالیت شما برای چندین سال ماهیانه حدود یک میلیون درآمد خواهید داشت البته ذکر کنم این برای محصولی می باشد که قیمت آن را 2300 تومان اعلام کرده باشید اگر قیمت بالاتر باشد درآمد بیشتر خواهد بود.

در عمل ممکن است مقدار درآمد کمتر یا بیشتر از این مقدار باشد و این بستگی به نوع فعالیت شما دارد. هرچقدر محصولاتی که برای فروش می گذارید کاربردی تر، کم یاب و مورد نیاز جامعه باشد فروش آنها بیشتر خواهد شد و ممکن است این درآمد ده ها برابر بیشتر شود برای افزایش فروش محصولات خود به نیاز جامعه توجه فرمایید و از راه کارهایی که در بخش زیر " راهنمای افزایش فروش، درآمد و بازدید فروشگاه " ارائه شده است بهرهمند شوید. سعی نمایید محصولات در یک زمینه تخصصی قرار دهید و هرچقدر تعداد محصول بیشتری در فروشگاه خود قرار دهید گوگل و دیگر موتورهای جستجو بازدید بیشتری را برای شما ارسال می کنند و احتمال فروش محصولات افزایش می یابد مانند مغازه یا فروشگاهی که تعداد جنس بالایی دارد و درآمد بالاتری هم خواهد داشت. یک نکته مهم : توجه داشته باشید با ساخت فروشگاه بلافاصله بازدید بالا نخواهید داشت و به مرور زمان و با فعالیت هر روز بازدید های فروشگاه شما افزایش می یابد و این زمان معمولا به طور متوسط یک ماه تا سه ماه طول خواهد کشید و بعد از این مدت اگر مدتی هم فعالیت نداشته باشید باز درآمد خواهید داشت.

همان طور که می دانید امروزه روشهای زیادی برای افزایش فروش و بازدید وجود دارد و این علم بسیار وسیع شده است در ذیل نکاتی را جهت افزایش بازدید و افزایش فروش فروشگاه به صورت خلاصه و مفید توضیح داده ایم جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید در این زمینه با موتور جستجوی گوگل، جستجوی بیشتری انجام داده تا اطلاعات بیشتری کسب نمایید. انجام هر کدام از موارد زیر میزان فروش و درآمد شما را تاحدی افزایش می دهد سعی نمایید تا حد امکان مواد زیر را رعایت کنید.

روش ها را می توان به دو دسته اصلی تقسیم نمود:

الف – افزایش فروش محصولات فروشگاه خود

ب- افزایش درآمد فروشگاه خود از طریق فروش محصولات سایر فروشگاه ها

 

تمام حقوق مادی و معنوی سایت برای فروشگاه ساز گوگل شاپ محفوظ می باشد.

طراحی سایت وب کو وبطراحی سایت توسط وب کو وب